| Upload Date | December 17 2025 03:44 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4088 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3439
493.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3436
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4085
83.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3486
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3672
49.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4722
23.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3841
307.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3537
109.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6098
182.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4163
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4107
127.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5282
406.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4653
136.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4904
48.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3517
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3924
124.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15764 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12690
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16973
102.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18533
379.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15995
368.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18183
246.8 images/sec |
|
|
Clang
|
23492
115.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4996
400.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18550
574.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14996
448.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15026
62.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19196
597.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16124
1.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18626
546.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16960
168.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18881
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16986
537.8 Kpixels/sec |