| Upload Date | December 17 2025 03:43 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2925 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2966
425.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2732
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2984
61.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2933
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2661
36.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3700
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2716
217.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2726
84.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2417
72.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2583
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3459
107.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3581
275.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3203
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3487
34.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2486
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2870
90.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7089 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5623
807.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8672
52.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7958
162.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7997
184.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7854
106.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9943
49.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3087
247.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7555
234.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5606
167.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5986
24.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9381
291.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7496
576.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7912
232.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7530
74.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7873
7.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7612
241.0 Kpixels/sec |