| Upload Date | December 17 2025 03:43 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D99 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B760M-A WIFI (MS-7D99) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4388 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2119
304.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2128
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2380
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2284
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2210
30.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2172
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2241
179.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2189
67.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2091
62.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2837
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2563
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1921
147.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2118
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2877
28.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2074
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2448
77.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10601 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7306
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11473
69.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12751
261.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11294
260.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13561
184.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13134
64.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2775
222.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14029
434.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7529
225.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11355
47.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15442
480.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11050
849.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10852
318.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12857
127.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16454
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14083
445.9 Kpixels/sec |