| Upload Date | December 17 2025 03:43 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2965 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2958
424.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2851
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2989
61.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2927
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2668
36.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3701
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2744
219.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2735
84.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2442
73.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2574
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3506
109.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3637
279.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3281
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3765
37.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2520
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2980
94.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7051 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6354
912.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8893
53.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8320
170.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7640
176.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8242
111.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10676
52.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3188
255.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8365
259.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5757
172.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5561
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8624
268.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7053
542.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7039
206.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7087
70.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6554
6.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6598
208.9 Kpixels/sec |