| Upload Date | December 17 2025 03:42 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 241 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
324
46.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
121
0.73 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
330
6.76 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
277
6.39 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
170
2.30 images/sec |
|
|
Clang
|
230
1.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
400
32.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
282
8.74 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
166
4.96 images/sec |
|
|
Background Blur
|
189
0.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
256
7.96 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
192
14.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
239
7.01 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
258
2.56 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
276
266.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
306
9.70 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 690 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
351
50.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
143
0.86 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
281
5.76 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
336
7.75 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
556
7.55 images/sec |
|
|
Clang
|
609
3.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
587
47.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1442
44.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
532
15.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
847
3.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1588
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1041
80.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2341
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2295
22.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1773
1.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1516
48.0 Kpixels/sec |