| Upload Date | December 17 2025 03:39 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | SOYO SY-Eternal B850 ITX |
| Motherboard | SOYO SY-Eternal B850 ITX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 8600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.35 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5044 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2716 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2594
372.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2389
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2699
55.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2469
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2723
37.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2737
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2733
218.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2571
79.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2743
82.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3402
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3332
103.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2434
187.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3016
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3323
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2304
2.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2646
83.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12282 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7965
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13754
82.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12793
261.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13125
302.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15990
217.0 images/sec |
|
|
Clang
|
18088
89.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3579
286.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17229
533.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8217
245.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14848
61.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18289
569.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12639
971.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13219
387.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10856
107.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19781
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14945
473.2 Kpixels/sec |