| Upload Date | December 17 2025 03:38 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OPPO PLE110 |
| Model ID | OPPO PLE110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.91 GB |
| Single-Core Score | 2007 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1216
174.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1766
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2232
45.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2437
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2005
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2629
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1942
155.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1995
61.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2179
65.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1985
8.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2365
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1784
137.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2184
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2034
20.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1626
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2221
70.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4912 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3716
533.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4664
28.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6656
136.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3669
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8185
111.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6542
32.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1901
152.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7210
223.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5094
152.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4040
16.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5099
158.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3096
238.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3284
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4645
46.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8559
8.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8915
282.3 Kpixels/sec |