| Upload Date | December 17 2025 03:37 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3558 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3153
452.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3045
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3397
69.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3334
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3338
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4091
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3254
260.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3108
96.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5585
167.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3570
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3724
115.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4099
315.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3825
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4228
42.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2858
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3256
103.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8905 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7033
1010.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9640
58.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9496
194.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8664
199.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10140
137.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11605
57.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3762
301.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9598
297.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10304
308.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9318
38.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11321
352.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8819
678.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9775
286.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9759
96.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9462
9.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8983
284.4 Kpixels/sec |