| Upload Date | December 17 2025 03:37 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 5000 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DC48C |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12500 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.99 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4589 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2392 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2235
321.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2238
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2302
47.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2340
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2316
31.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2330
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2391
191.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2333
72.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2270
67.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3008
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2819
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2207
169.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2331
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2892
28.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2266
2.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2514
79.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9078 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4788
687.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10937
65.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9436
193.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10911
251.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11891
161.4 images/sec |
|
|
Clang
|
14210
70.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3034
242.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14824
459.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5323
159.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11318
46.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11083
344.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10980
844.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8623
253.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6351
63.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17265
16.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10016
317.1 Kpixels/sec |