| Upload Date | December 17 2025 03:36 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | realme RMX5200 |
| Model ID | realme RMX5200 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.79 GB |
| Single-Core Score | 2471 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2285
328.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2533
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3393
69.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3412
78.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2165
29.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2830
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1870
149.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1724
53.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3617
108.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2259
9.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2096
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2270
174.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2870
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2518
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1756
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2550
80.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8317 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5373
771.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11481
69.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10629
217.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9601
221.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10802
146.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13898
68.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2094
167.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9385
290.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8516
254.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7531
31.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11614
361.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7640
587.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8847
259.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6787
67.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9829
9.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9128
289.0 Kpixels/sec |