| Upload Date | December 17 2025 03:33 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20FES26E00 |
| Motherboard | LENOVO 20FES26E00 |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-6100U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 78 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2293 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 857 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
756
108.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
974
5.87 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
966
19.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
942
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
710
9.64 images/sec |
|
|
Clang
|
908
4.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
830
66.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
913
28.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
381
11.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1169
4.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1266
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
737
56.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
900
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1255
12.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
732
708.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1005
31.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1776 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1141
163.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2325
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2027
41.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2340
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1639
22.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2194
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
999
80.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2274
70.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
754
22.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2306
9.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2727
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1563
120.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1848
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2374
23.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1963
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2135
67.6 Kpixels/sec |