| Upload Date | December 17 2025 03:33 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 2951 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3335
478.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
115
0.69 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3915
80.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3530
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3484
47.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4469
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3391
271.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3134
97.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5687
170.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3672
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3809
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4552
350.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3911
114.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4330
43.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3098
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3421
108.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8715
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11142
67.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11258
230.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9337
215.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10694
145.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13354
65.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4065
325.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9626
298.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10713
320.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8919
36.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11229
349.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10309
792.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10687
313.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10815
107.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10161
9.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9461
299.6 Kpixels/sec |