| Upload Date | December 17 2025 03:33 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24+ |
| Model ID | samsung SM-S926U1 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 1927 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1436
206.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2086
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2538
52.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2222
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1905
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2642
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1993
159.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2057
63.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2133
63.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1848
7.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1853
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1657
127.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1757
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1660
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1211
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1772
56.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5972 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4922
706.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7190
43.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8137
166.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7939
183.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7011
95.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8532
42.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1933
154.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7242
224.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4923
147.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5454
22.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6865
213.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5109
392.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6604
193.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5319
52.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6179
5.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6774
214.5 Kpixels/sec |