| Upload Date | December 17 2025 03:30 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.19 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3878 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3400
488.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3466
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3930
80.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3954
91.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3547
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4483
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3513
281.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3210
99.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5838
174.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3760
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3849
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4748
365.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4062
119.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4498
44.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3176
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3484
110.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10256 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8951
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11307
68.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11311
231.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10874
250.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10908
148.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13946
68.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4225
338.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10338
320.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11690
349.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10105
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11634
362.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11110
854.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11217
329.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11213
111.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10509
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10082
319.2 Kpixels/sec |