| Upload Date | December 17 2025 03:29 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3975 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3398
487.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3446
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3884
79.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3984
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3568
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4482
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3654
292.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3370
104.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6103
182.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3915
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3937
122.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4965
381.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4264
125.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4683
46.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3344
3.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3707
117.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10421 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9027
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11498
69.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11538
236.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11350
261.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10968
148.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14049
69.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4434
355.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10572
327.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11752
351.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10266
42.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12024
374.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11283
867.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11310
331.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10811
107.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10809
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10085
319.3 Kpixels/sec |