| Upload Date | December 17 2025 03:29 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 15 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2410DPN6CC |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2837 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2220
318.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2309
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3176
65.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3064
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2896
39.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3742
18.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2413
193.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2742
85.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3100
92.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2522
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2923
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2872
220.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3380
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3246
32.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2614
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2697
85.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8149 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5463
784.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8831
53.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10125
207.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10029
231.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9645
130.9 images/sec |
|
|
Clang
|
12459
61.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2734
218.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9957
308.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6615
197.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6929
28.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10956
340.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7739
595.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8689
255.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7636
75.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11652
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9385
297.2 Kpixels/sec |