| Upload Date | December 17 2025 03:29 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 |
| Model ID | samsung SM-S921B |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.06 GB |
| Single-Core Score | 2133 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1875
269.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1830
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2553
52.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2509
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2020
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2765
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2077
166.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2042
63.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2278
68.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1893
7.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2434
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1868
143.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2199
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1970
19.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1657
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2224
70.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4693
674.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7389
44.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9687
198.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9020
208.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8585
116.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9995
49.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2349
188.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9203
285.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5700
170.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6173
25.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9164
285.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5083
390.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7055
207.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6401
63.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8045
7.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8698
275.4 Kpixels/sec |