| Upload Date | December 17 2025 03:29 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 22.67 GB |
| Single-Core Score | 3727 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3236
464.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3197
19.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3826
78.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3721
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3581
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4371
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2937
235.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3232
100.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5725
171.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3375
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3833
119.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3989
306.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4145
121.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4900
48.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3047
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3615
114.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11030 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7798
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11313
68.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11943
244.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13583
313.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13373
181.5 images/sec |
|
|
Clang
|
16775
82.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3601
288.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13663
423.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11693
349.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10024
41.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13647
424.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11843
910.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12251
359.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10479
104.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13139
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10728
339.7 Kpixels/sec |