| Upload Date | December 17 2025 03:29 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S937N |
| Model ID | samsung SM-S937N |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 2755 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2438
350.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1904
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2858
58.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3076
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2945
40.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3782
18.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2530
202.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2552
79.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3306
98.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2673
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2247
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3255
250.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2386
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3041
30.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2660
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2934
92.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6547
940.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10402
62.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7790
159.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8350
192.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9024
122.5 images/sec |
|
|
Clang
|
15823
77.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3038
243.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12248
379.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8090
242.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8700
36.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12265
381.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10174
782.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10283
301.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9023
89.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12977
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10009
316.9 Kpixels/sec |