| Upload Date | December 17 2025 03:29 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B650M-HDV/M.2 |
| Motherboard | ASRock B650M-HDV/M.2 |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5231 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3268 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3119
448.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3209
19.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3394
69.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3106
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3084
41.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3006
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3263
261.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2918
90.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3433
102.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4264
17.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3501
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3564
274.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3591
105.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3365
33.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2662
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3512
111.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10558
1.48 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18136
109.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14654
300.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19614
452.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22235
301.8 images/sec |
|
|
Clang
|
27278
134.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4243
339.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27107
839.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13633
408.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19956
82.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21924
682.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22130
1.70 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17103
501.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11516
114.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28622
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16726
529.6 Kpixels/sec |