| Upload Date | December 17 2025 03:28 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Zenbook 14 UX3405MA_Q415MA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3405MA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 125H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 18 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4487 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 9 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 9 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.37 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2209 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2085
299.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1916
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2282
46.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2199
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2171
29.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2104
10.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2286
183.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2248
69.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2286
68.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2763
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2724
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1753
134.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2177
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2085
20.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2168
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2456
77.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10474 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7624
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11249
67.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12011
245.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11468
264.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12527
170.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15698
77.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2850
228.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15927
493.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7068
211.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11183
46.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15018
467.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10147
780.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10117
296.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9232
91.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17521
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13835
438.1 Kpixels/sec |