| Upload Date | December 17 2025 03:28 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 14.8.2 (Build 23J126) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 3198 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3070
440.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2855
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3250
66.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3151
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2904
39.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3922
19.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3066
245.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3012
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2689
80.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2894
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3825
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3964
304.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3761
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3858
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2706
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3151
99.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15765 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11371
1.59 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16039
96.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18764
384.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17296
398.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19233
261.0 images/sec |
|
|
Clang
|
27343
134.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3883
311.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20638
639.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12570
376.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14831
61.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22468
699.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15811
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20527
602.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14636
145.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20383
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19236
609.1 Kpixels/sec |