| Upload Date | December 17 2025 03:28 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo I2405 |
| Model ID | vivo I2405 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.03 GB |
| Single-Core Score | 2041 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1676
240.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1564
9.42 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2370
48.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2241
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1993
27.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2483
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2094
167.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2092
64.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2225
66.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2024
8.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2365
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1689
129.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2217
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2000
19.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1602
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2252
71.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6428 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4215
605.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6255
37.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9255
189.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8890
205.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8170
110.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7858
38.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2371
189.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9154
283.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5113
153.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5682
23.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8432
262.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4646
357.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7309
214.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5110
50.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7836
7.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9197
291.2 Kpixels/sec |