| Upload Date | December 17 2025 03:27 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z390 UD |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z390 UD |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3999 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1474 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1392
199.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1639
9.87 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1570
32.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1616
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1228
16.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1572
7.74 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1440
115.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1601
49.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
656
19.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2001
8.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2162
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1365
104.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1537
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2041
20.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1235
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1728
54.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5240 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2649
380.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6457
38.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5001
102.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7621
175.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5683
77.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8013
39.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1837
147.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8566
265.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2425
72.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8289
34.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7538
234.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5486
421.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5702
167.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4828
47.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7113
6.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6523
206.5 Kpixels/sec |