| Upload Date | December 17 2025 03:27 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 13 mini |
| Model ID | iPhone14,4 |
| Motherboard | D16AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.59 GB |
| Single-Core Score | 2261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2325
333.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2324
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2296
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2330
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1974
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2993
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2105
168.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2144
66.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1761
52.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1911
7.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2745
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2793
214.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2379
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2562
25.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1922
1.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2129
67.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5430 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4841
695.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7168
43.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5775
118.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6145
141.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5476
74.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7860
38.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2389
191.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6330
196.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3657
109.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5015
20.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7472
232.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5955
457.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5864
172.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5033
49.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6233
6.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5514
174.6 Kpixels/sec |