| Upload Date | December 17 2025 03:26 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2986
428.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2845
17.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2990
61.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2950
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2678
36.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3697
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2738
219.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2748
85.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2437
72.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2571
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3493
108.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3640
279.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3311
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3775
37.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2509
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2981
94.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7453 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6284
902.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8821
53.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8271
169.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7672
176.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8267
112.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10371
51.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3180
254.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8497
263.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5934
177.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6498
26.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10148
315.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8020
616.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8222
241.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7760
77.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8226
7.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8019
253.9 Kpixels/sec |