| Upload Date | December 17 2025 03:24 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4095 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3543
508.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3641
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4251
87.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3753
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3676
49.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4699
23.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3811
305.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3513
108.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6065
181.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4157
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4192
130.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4516
347.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4553
133.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4846
48.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3395
3.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3868
122.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10731 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12235
1.72 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16757
101.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16583
339.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14521
334.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17309
234.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14354
70.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4822
386.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13351
413.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11530
345.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
221
0.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12888
401.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10414
800.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17473
512.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14641
145.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14032
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15847
501.8 Kpixels/sec |