| Upload Date | December 17 2025 03:24 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Samsung Galaxy S23 FE |
| Model ID | samsung SM-S711B |
| Motherboard | s5e9925 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.82 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.82 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.52 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| Single-Core Score | 1512 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1404
201.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1281
7.72 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1790
36.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1820
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1678
22.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1884
9.28 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1365
109.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1468
45.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1660
49.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1396
5.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1679
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1054
81.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1573
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1377
13.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1186
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1586
50.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3863 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2709
389.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4415
26.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4835
99.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5478
126.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4527
61.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5372
26.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1457
116.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5001
155.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3366
100.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3235
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4951
154.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2276
175.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4133
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3836
38.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4656
4.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4879
154.5 Kpixels/sec |