| Upload Date | December 17 2025 03:21 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2927 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2925
420.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2862
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2879
58.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2886
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2668
36.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3625
17.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2678
214.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2721
84.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2382
71.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2542
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3457
107.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3585
275.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3283
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3732
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2512
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2936
92.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7092 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5939
852.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8387
50.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7707
157.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7351
169.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7812
106.0 images/sec |
|
|
Clang
|
9561
47.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3056
244.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7984
247.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5652
169.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6178
25.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9563
297.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7748
595.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7923
232.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8115
80.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7798
7.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7493
237.2 Kpixels/sec |