| Upload Date | December 17 2025 03:21 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1967
282.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2064
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2673
54.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2561
59.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2055
27.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2817
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2102
168.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2098
65.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2268
67.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2050
8.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2470
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2014
154.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2235
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2082
20.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1661
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2286
72.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7033 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4742
681.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7296
44.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9361
191.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9430
217.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8521
115.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9770
48.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2398
192.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9122
282.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5802
173.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6600
27.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9308
289.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6165
474.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7618
223.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6253
62.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8165
7.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8490
268.8 Kpixels/sec |