| Upload Date | December 17 2025 03:21 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3829 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3388
486.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3486
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3965
81.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3562
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3544
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4458
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3467
277.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3177
98.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5841
174.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3749
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3789
117.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4670
359.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3979
116.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4401
43.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3189
3.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3458
109.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9935 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8803
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11132
67.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11485
235.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9212
212.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10750
145.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13308
65.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4131
330.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10248
317.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10899
326.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9768
40.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11688
363.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10767
827.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11057
324.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11084
110.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10425
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9669
306.1 Kpixels/sec |