| Upload Date | December 17 2025 03:21 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X300 Pro |
| Model ID | vivo V2514 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.00 GB |
| Single-Core Score | 955 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
933
134.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
869
5.24 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1264
25.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1127
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
830
11.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1291
6.36 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1148
91.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
890
27.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1126
33.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
976
4.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1138
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
767
59.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
861
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
457
4.53 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
714
691.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1006
31.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4052 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3341
479.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5429
32.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6023
123.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2872
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5179
70.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7278
35.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1405
112.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5243
162.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3410
102.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4436
18.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5106
158.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3412
262.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4747
139.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1479
14.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4988
4.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6549
207.4 Kpixels/sec |