| Upload Date | December 17 2025 03:21 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware20,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4600H |
| Topology | 1 Processor, 1 Core |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.99 GHz |
| Cluster 1 | 1 Core |
| Maximum Frequency | 2994 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 512 KB x 1 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Type | EDO RAM |
| Single-Core Score | 381 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
381
54.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
377
2.27 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
430
8.81 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
314
7.25 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
334
4.53 images/sec |
|
|
Clang
|
394
1.94 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
322
25.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
442
13.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
211
6.31 images/sec |
|
|
Background Blur
|
476
1.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
604
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
383
29.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
478
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
422
4.18 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
453
438.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
369
11.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 371 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
343
49.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
389
2.34 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
436
8.92 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
443
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
372
5.05 images/sec |
|
|
Clang
|
341
1.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
309
24.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
407
12.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
209
6.26 images/sec |
|
|
Background Blur
|
455
1.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
409
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
350
26.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
384
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
367
3.64 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
420
406.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
472
15.0 Kpixels/sec |