| Upload Date | December 17 2025 07:07 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad17,4 |
| Model ID | iPad17,4 |
| Motherboard | J821AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.20 GB |
| Single-Core Score | 4163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3593
515.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3644
22.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4261
87.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3793
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3708
50.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4721
23.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3857
308.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3549
110.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6061
181.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4201
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4122
128.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5189
399.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4659
136.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4986
49.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3508
3.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3945
124.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15344 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12183
1.71 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16279
98.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17564
359.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15862
365.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17598
238.8 images/sec |
|
|
Clang
|
22625
111.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4986
399.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18076
560.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14855
444.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14100
58.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18457
574.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15729
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18401
540.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16669
165.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19087
18.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16485
521.9 Kpixels/sec |