| Upload Date | December 17 2025 07:06 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock Z890 Pro RS WiFi White |
| Motherboard | ASRock Z890 Pro RS WiFi White |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 3207 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2894
415.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2776
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3400
69.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3101
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3246
44.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3185
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3592
287.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3161
97.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3115
93.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3699
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3578
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2955
227.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3385
99.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3315
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2779
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3534
111.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20837 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10642
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22926
138.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22298
456.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25113
579.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29209
396.4 images/sec |
|
|
Clang
|
42307
208.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4432
354.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38068
1.15 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13382
400.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20103
83.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26813
834.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24413
1.88 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20073
589.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15282
151.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43625
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25272
800.2 Kpixels/sec |