| Upload Date | December 17 2025 06:56 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3823 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3395
487.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3409
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3937
80.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3855
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3475
47.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4468
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3454
276.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3158
97.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5735
171.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3695
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3787
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4647
357.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3975
116.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4406
43.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3125
3.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3464
109.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9994 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8757
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11322
68.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11328
231.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10402
239.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10761
146.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13369
65.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4094
327.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10053
311.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11207
335.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9854
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11516
358.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10675
820.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11015
323.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10882
108.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10289
9.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9563
302.8 Kpixels/sec |