| Upload Date | December 17 2025 06:54 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop S5602ZA_S5602ZA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. S5602ZA |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12500H |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4489 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.66 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1617 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1340
192.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1382
8.33 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1223
25.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1400
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1148
15.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1405
6.92 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1441
115.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1413
43.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1227
36.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2777
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2466
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2013
154.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2133
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2526
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2225
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2297
72.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8542 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3220
462.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10396
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7789
159.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10563
243.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10821
146.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15753
77.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2823
226.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15769
488.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4528
135.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10258
42.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10803
336.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11003
846.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9519
279.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6328
62.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17791
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9871
312.5 Kpixels/sec |