| Upload Date | December 17 2025 06:53 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2934 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2822
405.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2853
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2904
59.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2858
65.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2644
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3625
17.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2698
216.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2739
84.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2392
71.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2577
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3523
109.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3676
282.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3329
97.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3782
37.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2519
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2940
93.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7417 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6192
889.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8815
53.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8050
164.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7759
178.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8059
109.4 images/sec |
|
|
Clang
|
10098
49.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3219
257.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8373
259.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5993
179.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6610
27.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10294
320.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8153
626.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8218
241.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7509
74.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8343
8.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7880
249.5 Kpixels/sec |