| Upload Date | December 17 2025 06:53 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 775 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
709
101.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
624
3.76 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
826
16.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
832
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
804
10.9 images/sec |
|
|
Clang
|
796
3.92 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
841
67.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
784
24.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
700
21.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
753
3.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
986
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
662
50.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
974
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
651
6.46 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
779
753.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
822
26.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2074 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1745
250.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1642
9.89 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2209
45.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2062
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1894
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2976
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
907
72.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2351
72.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1448
43.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1145
4.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3253
101.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1844
141.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4808
141.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3646
36.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2725
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2628
83.2 Kpixels/sec |