| Upload Date | December 17 2025 06:53 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,5 |
| Motherboard | Mac14,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 1.88 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 1898 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1783
256.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1881
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2001
41.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1839
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1615
21.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2327
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1780
142.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1729
53.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1648
49.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1702
7.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2207
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2391
183.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2161
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2442
24.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1486
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1965
62.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11469 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9946
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12492
75.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13903
284.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12148
280.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13464
182.7 images/sec |
|
|
Clang
|
19568
96.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2437
195.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15277
473.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9952
297.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10634
44.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15078
469.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12021
924.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15831
464.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11147
110.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14279
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11346
359.2 Kpixels/sec |