| Upload Date | December 17 2025 06:53 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook 450 G5 |
| Motherboard | HP 837D |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3392 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1177 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1111
159.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1329
8.01 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1368
28.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1304
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1001
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1310
6.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1165
93.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1101
34.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
545
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1651
6.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1574
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1006
77.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1274
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1446
14.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1056
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1439
45.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3356 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1852
266.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4917
29.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4457
91.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3438
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2692
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3942
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1430
114.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4761
147.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1374
41.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4865
20.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5827
181.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3216
247.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4253
124.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3898
38.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4940
4.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4592
145.4 Kpixels/sec |