| Upload Date | December 17 2025 06:53 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1518 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1460
209.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1471
8.86 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1939
39.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1906
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1509
20.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1846
9.09 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1512
121.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1576
48.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1431
42.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1280
5.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1806
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1203
92.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1225
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1233
12.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1218
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1590
50.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4283
615.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6311
38.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9137
187.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8672
200.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7071
96.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7077
34.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1674
134.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8203
254.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3778
113.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4874
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8373
260.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4201
323.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5507
161.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4953
49.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7006
6.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8175
258.8 Kpixels/sec |