| Upload Date | December 17 2025 06:52 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 81BF |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Winhance Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 19.88 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1215 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1136
163.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1298
7.82 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1382
28.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1296
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
997
13.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1321
6.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1241
99.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1310
40.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
535
16.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1686
6.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1746
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1060
81.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1252
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1666
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1071
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1427
45.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3412 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1668
239.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4697
28.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3825
78.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4127
95.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3117
42.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4107
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1509
120.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5436
168.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1362
40.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5125
21.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5662
176.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3082
237.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4083
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3479
34.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5941
5.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4424
140.1 Kpixels/sec |