| Upload Date | December 17 2025 06:52 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. Galaxy Book4 Edge |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP750XQB-KA1CA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon(R) X - X126100 - Qualcomm(R) Oryon(TM) CPU |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 2.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2072 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1856
266.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1702
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2406
49.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2152
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2073
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2336
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1925
154.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1959
60.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2130
63.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1997
8.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2024
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2233
171.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2490
73.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2349
23.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1711
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2103
66.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10232 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6670
957.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9247
55.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12898
264.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12019
277.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13240
179.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16755
82.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2406
192.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13854
429.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8342
249.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10836
44.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11608
361.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10881
836.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13486
395.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10688
106.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13534
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12709
402.4 Kpixels/sec |