| Upload Date | December 17 2025 06:51 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Plus |
| Model ID | iPhone15,5 |
| Motherboard | D38AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2683 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2703
388.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2752
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2759
56.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2838
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2352
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3356
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2444
195.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2455
76.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2237
66.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2179
9.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3103
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3180
244.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2907
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3455
34.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2166
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2688
85.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6742 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6090
874.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8257
49.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7760
158.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7552
174.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7056
95.8 images/sec |
|
|
Clang
|
9289
45.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2776
222.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7367
228.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5178
154.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5941
24.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9184
285.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7062
543.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7193
211.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7321
72.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7034
6.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7267
230.1 Kpixels/sec |