| Upload Date | December 17 2025 06:47 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2971 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2956
424.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2867
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2988
61.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2942
67.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2689
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3708
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2770
221.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2755
85.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2419
72.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2604
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3490
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3634
279.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3278
96.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3749
37.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2516
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2978
94.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7509 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6378
916.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9039
54.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8274
169.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8017
184.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8141
110.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10467
51.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3165
253.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8490
263.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5907
176.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6667
27.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10142
315.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8203
630.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8279
243.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7774
77.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8272
8.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7938
251.3 Kpixels/sec |