| Upload Date | December 17 2025 06:47 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.3 |
| Model | iPhone 13 mini |
| Model ID | iPhone14,4 |
| Motherboard | D16AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.59 GB |
| Single-Core Score | 2301 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2418
347.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2339
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2311
47.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2352
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2028
27.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3007
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2166
173.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2185
67.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1799
53.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1947
8.06 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2749
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2849
219.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2452
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2573
25.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1953
1.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2185
69.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5094 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4916
706.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7386
44.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6018
123.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6122
141.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5494
74.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8087
39.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2409
192.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5142
159.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3333
99.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4259
17.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6550
203.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5149
395.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5103
149.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4865
48.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4911
4.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4666
147.7 Kpixels/sec |