| Upload Date | December 17 2025 06:46 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,5 |
| Motherboard | Mac14,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 141 MHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2556 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1903
273.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2404
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2695
55.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2475
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2167
29.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3269
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2506
200.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2441
75.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2300
68.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2380
9.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3091
96.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3250
249.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3042
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3089
30.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2108
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2780
88.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15006 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11823
1.66 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16602
100.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17799
364.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15937
367.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18044
244.9 images/sec |
|
|
Clang
|
25870
127.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3421
274.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20246
627.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12616
377.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12948
53.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19430
604.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15328
1.18 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20188
592.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13053
129.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19043
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19028
602.5 Kpixels/sec |