| Upload Date | December 17 2025 06:46 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,6 |
| Motherboard | Mac14,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.67 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2838 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2705
388.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2795
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2933
60.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2581
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2553
34.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3580
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2719
217.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2658
82.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2478
74.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2511
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3390
105.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3523
270.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3191
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3395
33.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2290
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2835
89.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15374 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12344
1.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16977
102.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18402
376.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17417
401.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18286
248.2 images/sec |
|
|
Clang
|
26289
129.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3475
278.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20688
641.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12506
374.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13388
55.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19775
615.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15755
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19958
585.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13425
133.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19490
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19262
609.9 Kpixels/sec |