| Upload Date | December 17 2025 06:46 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 23127PN0CG |
| Model ID | Xiaomi 23127PN0CG |
| Motherboard | houji |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.91 GB |
| Single-Core Score | 2151 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1895
272.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1956
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2502
51.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2454
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1973
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2648
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2108
168.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2038
63.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2330
69.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2076
8.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2384
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1997
153.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2210
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2046
20.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1568
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2303
72.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6911 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4949
710.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7808
47.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9652
197.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9481
218.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8298
112.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9569
47.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2455
196.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8762
271.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5488
164.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5972
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8477
263.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5023
386.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7037
206.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6697
66.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7979
7.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8859
280.5 Kpixels/sec |